fot. PAP/Lech Muszyński

Min. P. Czarnek: Na razie nie ma planów systemowej nauki zdalnej

Na razie nie ma planów systemowej nauki zdalnej – zapowiedział minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek. Nauka stacjonarna nie jest zagrożona, mimo zwiększającej się liczby nowych zakażeń.

Według danych resortu edukacji i nauki w czwartek w trybie stacjonarnym pracowało blisko 98 proc. przedszkoli, ponad 87 proc. szkół podstawowych i blisko 89 proc. szkół średnich.

W Polsce z dnia na dzień notowanych jest coraz więcej zakażeń koronawirusem SARS CoV-2. Nie ma jednak planów, by przechodzić w tryb nauki zdalnej – zapowiedział minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek.

– Na dziś nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej. Nie wiemy, jakie będą wzrosty zakażeń w następnych dniach, a przede wszystkim, jakie będą wzrosty hospitalizacji. Na razie nie ma żadnych planów odejścia od systemowej nauki stacjonarnej – poinformował minister edukacji i nauki.

Na chwilę obecną o konieczności przejścia na czasową naukę zdalną decydują dyrektorzy szkół.

– Nadal ponad 90 proc. dzieci i młodzieży w skali całego kraju uczy się stacjonarnie, a kilka procent w skali całego kraju jest w nauce hybrydowej bądź zdalnej przez dni, kiedy mamy do czynienia z kwarantanną – powiedział prof. Przemysław Czarnek.

Minister zwrócił uwagę, że szkoły są przygotowane na ewentualność nauczania zdalnego. Jednak takie rozwiązanie jest możliwe tylko wtedy, gdy służba zdrowia przestanie być wydolna z powodu wzrostu hospitalizacji pacjentów z COVID-19.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl