fot. PAP/Paweł Supernak

„Bezpieczna szkoła krokodylka Tirka” – ruszają lekcje online z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Ruszają lekcje online z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach półkolonii. To wspólna inicjatywa resortu edukacji oraz Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

„Bezpieczna szkoła krokodylka Tirka” to nauka przez zabawę. Zajęcia, które były wcześniej realizowane na żywo, teraz odbywają się online ze względu na pandemię.

Celem jest promowanie wśród dzieci od najmłodszych lat bezpiecznych zachowań na drodze i wyczulanie młodych umysłów na niebezpieczeństwa, które mogą wystąpić w ruchu drogowym.

Teraz, gdy trwają ferie zimowe i nie można wyjeżdżać w góry, lekcje online w formie wideokonferencji realizowane są z dziećmi z klas 1-3, które przebywają w domu.

Inspekcja Transportu Drogowego zapewniła, że zajęcia nie straciły na atrakcyjności, a wykorzystywane narzędzia edukacyjne w postaci m.in. prezentacji multimedialnej umożliwiają uczniom aktywne uczestnictwo w lekcjach.

W pierwszej lekcji online wziął udział prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

– To są inicjatywy, które mają spowodować, że ferie w obecnych warunkach, w jakich się wszyscy znaleźliśmy, zwłaszcza dzieci, możemy spędzić z zainteresowaniem i dzięki Inspektoratowi Transportu Drogowego nauczyć się reguł bezpieczeństwa, które na pewno przydadzą się nam i wam oraz waszym rodzicom, bo pewnie rodzicom przekażecie, co było dzisiaj na lekcji. Bardzo dziękuje i życzę dobrej zabawy – mówił prof. Przemysław Czarnek.

Aby zgłosić klasę do udziału w zajęciach, należy napisać e-mail na adres: [email protected].

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj