fot. PAP/Tomasz Gzell

W połowie tygodnia decyzja o ewentualnym powrocie uczniów do szkół

Najpóźniej w środę poznamy decyzje dotyczące dalszego kształcenia – przekazał w poniedziałek na antenie Polskiego Radia prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. Szef resortu zaznaczył, że wiele zależy od rozwoju trzeciej fali pandemii.

Do końca lutego przedłużona została nauka zdalna dla uczniów z klas 4-8 szkół podstawowych, a także uczniów szkół średnich. Przedszkolaki i uczniowie z klas 1-3 uczęszczają na zajęcia stacjonarnie. Jak sytuacja będzie wyglądała w marcu? To zależy od rozwoju trzeciej fali pandemii.

– Jeśli ona będzie się rozwijać spokojnie i będzie spłaszczona, to z pewnością dzieci z klas 1-3 będą dalej w trybie stacjonarnym – podkreślił prof. Przemysław Czarnek.

Jednak na oficjalne decyzje w tej sprawie musimy jeszcze poczekać. Szef resortu zapewnił, że najpóźniej do połowy tygodnia. Jak dodał, tym co cieszy, jest sprawny przebieg szczepień nauczycieli. Tylko w sobotę zaszczepiono ponad 100 tys. z nich.

– 543 tys. osób zgłosiło się z ogólnej liczby 800 tys. uprawnionych, więc ja się cieszę, że środowisko nauczycielskie nie posłuchało niektórych złych podpowiedzi, absurdów o szczepionce AstraZeneca, i nie tylko zgłosiło się, ale szczepi się. W perspektywie 2-3 tygodni będzie można podejmować decyzje w ogóle co do szkół, jeśli środowisko nauczycielskie będzie zaszczepione i będzie bezpieczne – mówił minister edukacji.

TV Trwam News

drukuj