fot. https://pixabay.com/pl/photos/szko%C5%82y-remis-rysunek-edukacja-1974369/

Resort edukacji nieugięty w sprawie przywrócenia nauczania stacjonarnego w szkołach dla wszystkich klas

Ministerstwo Edukacji i Nauki podtrzymuje swoje stanowisko w sprawie przywrócenia nauczania stacjonarnego w szkołach dla wszystkich klas.

Powrót dzieci do szkół jest uzależniony od rozwoju pandemii koronawirusa w Polsce – powiedział dr hab. Przemysław Czarnek, minister edukacji. Polityk przypomniał też, jak obecnie wygląda funkcjonowanie szkół.

– Od ponad tygodnia do szkół chodzą klasy I-III. Od poniedziałku klasy VIII i maturalne mogą uczestniczyć w konsultacjach stacjonarnych w większych grupach, brać udział w sprawdzianach i egzaminach próbnych. Powrót ich do nauczania stacjonarnego, podobnie jak wszystkich innych klas, jest uzależniony od rozwoju pandemii koronawirusa w Polsce i za granicą oraz jej dynamiki. Decyzje podejmą epidemiolodzy i wirusolodzy – wyjaśnił dr hab. Przemysław Czarnek.

Obecnie uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych, tak jak przed feriami, kontynuują naukę zdalną. Zajęcia stacjonarne są dla nich zawieszone do 31 stycznia.

RIRM

drukuj