fot. https://twitter.com/MEIN_GOV_PL

Resort edukacji przekazał do szkół pakiet informacji o szczepieniach przeciw COVID-19

Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało do szkół pakiet informacji o szczepieniach przeciw COVID-19. Umieszczono je w Systemie Informacji Oświatowej. Informacje trafiły także do kuratorów oświaty – powiedziała rzecznik resortu Anna Ostrowska.

Na szczepienie można już rejestrować dzieci, które ukończyły 12 lat. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.

Aby zaszczepić nastolatka, konieczna jest pisemna zgoda rodziców. Osoby niepełnoletnie przyjmują preparat firmy Pfizer. Ważne informacje m.in. dla rodziców przekazała Anna Ostrowska, rzecznik Ministerstwa Edukacji i Nauki.

– Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych i powszechnych oraz mobilnie na terenie placówek oświatowych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonywane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Będą one zorganizowane przez podmioty lecznicze, które prowadzą stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy w tej sprawie pakiet informacji, który przekazaliśmy już do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej. Pakiet trafił również do kuratorów oświaty. Mamy także opracowany harmonogram całej akcji, gdzie pierwszy tydzień września to będzie tzw. tydzień informacyjny. W ramach tego tygodnia odbędą się lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze edukacyjno-informacyjnym – powiedziała Anna Ostrowska.

Natomiast w drugim tygodniu września zbierane będą formularze medyczne w szkołach. Szczepienia w placówkach oświatowych mają odbywać się od 13 do 17 września.

Resorty edukacji oraz zdrowia opracowały rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje o spożywaniu posiłków przed szczepieniem czy przyjmowaniu leków. Ważne jest też wypełnienie formularza przed szczepieniem.

RIRM

drukuj