fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Podpisano umowę na przebudowę ostatniego odcinka drogi A18

Inwestycja była stale odkładana na później. Nasz rząd realizuje obietnice i robi to, czego nie udało się zrobić przez lata – podkreśla minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk. Podpisano dziś umowę na przebudowę czwartego, ostatniego odcinka drogi A18.

Modernizacja obejmie 21-kilometrowy fragment od granicy z województwem lubuskim do węzła Golnice na Dolnym Śląsku. Podpisanie umowy między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawcą oznacza, że wszystkie fragmenty drogi autostradowej A18 są w realizacji.

– Koszt inwestycji to prawie 259 mln złotych – wskazuje minister infrastruktury.

– Przebudowa drogi, modernizacja drogi to lata niemożności. Zawsze były ważniejsze inwestycje, zawsze były ważniejsze przedsięwzięcia. Inwestycja odkładana była na późnej. Mówiono, że zostanie zrobiona, jak będą większe możliwości. Kilka lat temu zdecydowaliśmy, że nie można już dłużej odkładać tej inwestycji. Kierowców nie można narażać na duże niebezpieczeństwo na tej drodze, nie mówiąc o dyskomforcie – zauważa Andrzej Adamczyk.   

Inwestycja ma być gotowa w 2023 roku.

Droga krajowa nr 18 zlokalizowana jest w [trzecim transeuropejskim korytarzu] transportowym biegnącym przez terytorium Polski. Korytarz ten łączy Ukrainę, Słowację i południową Polskę z Dreznem i Berlinem.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl