fot. PAP/Paweł Supernak

A. Adamczyk: Program budowy dróg krajowych nie zostanie zawieszony

Program budowy dróg krajowych, o co pytają przedsiębiorcy nie zostanie zawieszony – zapowiedział w środę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

https://twitter.com/AMAdamczyk/status/1250392681139838976

Podczas konferencji prasowej Andrzej Adamczyk zwrócił uwagę, że „dzisiaj Fundusz Dróg Samorządowych ma jeszcze jeden bardzo ważny cel – aktywizowanie małych i średnich firm”.

„Trzeba pamiętać, że tysiące zadań z Funduszu Dróg Samorządowych, w roku bieżącym, przekraczającego 3 mld 200 mln zł, to realizacja tych zadań przez firmy, które zatrudniają po kilkanaście, często najwyżej kilkadziesiąt osób” – dodał minister.

„To miejsca pracy dzisiaj tak potrzebne w praktycznie każdym samorządzie w Polsce. To poczucie bezpieczeństwa, tych, którzy pracują na polskich budowach” – podkreślił Andrzej Adamczyk.

Jak dodał, ma stały kontakt z przedsiębiorcami, którzy realizują wielkie kontrakty w Polsce.

„Przedsiębiorcy przed trzema tygodniami prosili mnie, abym kierował apel w ich imieniu do pana premiera, zespołu kryzysowego, do rządu, aby nie zamykać budów. I w Polsce – w odróżnieniu od Niemiec, Austrii czy innych państw – nie zamrożono inwestycji. Przedsiębiorcy zapewniają, że na tych budowach zabezpieczają i będą zabezpieczać swoich pracowników przed zakażeniem” – poinformował minister infrastruktury.

Zwrócił uwagę, że nie tylko te małe mikrobudowy w porównaniu do projektów autostradowych mają szanse i będą realizowane, ale i duże kontrakty są w trakcie realizacji. Podał za przykład podpisanie umowy na budowę odcinka drogi ekspresowej S7, które odbędzie się w czwartek.

„Program budowy dróg krajowych, o co pytają przedsiębiorcy, nie zostanie zawieszony. Taka jest decyzja rządu, taka jest decyzja kierownictwa rządu. Program budowy dróg krajowych jest realizowany, te kontrakty, które są rozpoczęte, ale i te, które są również planowane, są realizowane i te budowy rozpoczynają się w tym roku” – powiedział Andrzej Adamczyk.

PAP

drukuj