fot. PAP/Andrzej Grygiel

Podpisano umowę na kolejny odcinek drogi ekspresowej S1 w woj. śląskim

Podpisana została umowa na kolejny odcinek drogi ekspresowej S1 w woj. śląskim. Przebudowany zostanie 7 – kilometrowy odcinek Podwarpie – Dąbrowa Górnicza. Trasa zostanie dostosowana do standardu drogi ekspresowej.

Umowę w tej sprawie podpisała GDDKiA z Budimeksem. Kontrakt zawarto w Dąbrowie Górniczej. Koszt inwestycji to ponad 282 mln zł.

Obecnie prace trwają też na kilku innych odcinkach drogi ekspresowej S1. Łącznie w realizacji znajdują się ponad 52 km trasy.

W Dąbrowie Górniczej był dziś minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Polityk wskazał, że droga S1 będzie przede wszystkim bezpieczna.

– Jedna z najniebezpieczniejszych dróg w Polsce, przy której urządzone jest dzisiejsze wydarzenie, zostanie przebudowana, będzie drogą bezpieczną i przewidywalną, jeśli chodzi o czas dojazdu, będzie drogą komfortową nie tylko dla tych, którzy podróżują samochodami osobowymi, ale logistyków, szczególnie dla transportu samochodami ciężarowymi, jak i dla transportu samochodowego zbiorowego – powiedział Andrzej Adamczyk.

Minister poinformował W Dąbrowie Górniczej, że gotowy jest projekt nowego Programu Budowy Dróg Krajowych.

Zgodnie z nim do 2030 roku zrealizowane zostanie łącznie ponad 6 tys. km dróg ekspresowych i 2300 km autostrad. Projekt najprawdopodobniej poznamy jeszcze w tym miesiącu.

RIRM

drukuj