fot. twitter.com/GDDKiA

Realizacja kolejnego odcinka trasy Via Carpatia

Kolejny odcinek trasy Via Carpatia wchodzi w fazę realizacji. Dziś podpisano umowę na wykonanie odcinka drogi ekspresowej S19 na Podlasiu. Umowę z wykonawcą odcinka od Plosek do Haciek podpisała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Odcinek ma mieć 8,9 km długości. Na trasie powstanie 18 obiektów inżynierskich, z czego 14 będzie pełnić funkcję przejść dla zwierząt. W ramach tego zadania zaplanowano także budowę dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych – Haćki Wschód i Haćki Zachód.

Podlasie, z regionu wykluczonego transportowo, staje się liderem nowych, komfortowych dróg – podkreśla Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.

– Cieszę się bardzo z tego, że nasz najważniejszy projekt Via Carpatia, który jest top projektem realizowanym przez rząd PiS, jest konsekwentnie i z determinacją realizowany. Projekt jest drogą do życia i rozwoju całej Polski wschodniej, od Podlasia poprzez Lubelszczyznę i województwo podkarpackie. Politycy zrobili swoje. Jako rząd zagwarantowaliśmy środki finansowe na realizację całej S19 – mówi Rafał Weber.

Trasa Via Carpatia to duży projekt europejskiej, międzynarodowej trasy relacji „północ-południe”. Droga ma połączyć Kłajpedę na Litwie z Salonikami w Grecji. To ogromna szansa na wzmocnienie wymiany handlowej i turystycznej.

RIRM/Zuzanna Dąbrowska

drukuj