PAP/EPA

GDDKiA: utrudnienia na drogach z powodu opadów w 10 województwach

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, ale w 10 województwach jazdę utrudniają opady śniegu, śniegu z deszczem lub deszczu – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w popołudniowym komunikacie.

GDDKiA informuje, że padający śnieg utrudnia jazdę w województwach: podlaskim, kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, mazowieckim, dolnośląskim, małopolskim i lubuskim.

Utrudnienia w postaci opadów śniegu z deszczem występują natomiast w województwach: pomorskim i lubuskim, zaś w postaci przelotnych opadów deszczu w woj. warmińsko-mazurskim.

Na sieci dróg krajowych pracuje 95 pojazdów do zimowego utrzymania. GDDKiA informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

Jak podaje GDDKiA, w nocy zachmurzenie będzie duże, większe przejaśnienia wystąpią w zachodniej połowie kraju, a na krańcach zachodnich będą również rozpogodzenia. Prognozowane są opady śniegu, na Pomorzu Wschodnim również deszczu ze śniegiem. Na południowym wschodzie przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść 5 cm. Temperatura minimalna będzie wynosiła od -8 st., -7 st. w kotlinach górskich i -4 st., -3 st. na przeważającym obszarze do -1 st. miejscami w centrum kraju. Tylko na Pomorzu Wschodnim termometry pokażą około 0 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie powodujący zamiecie i zawieje śnieżne, wysoko w górach osiągnie w porywach do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj