PAP/Bartłomiej Zborowski

Premier M. Morawiecki na konwencji PiS w Szeligach pod Warszawą: W styczniu-lutym przedstawimy program wyborczy

Na początku przyszłego roku Prawo i Sprawiedliwość przedstawi swój program na kolejne wybory. To zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, która padła w trakcie konwencji w Szeligach. Adresatem nowych propozycji będzie tzw. klasa średnia.

Prawo i Sprawiedliwość podsumowało trzy lata rządów.

– Tylko my możemy zmieniać Polskę, tylko my możemy zapewnić Polakom lepszy los – zapewniał na konwencji swojego ugrupowania Jarosław Kaczyński.

W trakcie konwencji w Szeligach Jarosław Kaczyński podkreślał, że to wiarygodność stała się symbolem rządów Zjednoczonej Prawicy. I teraz ta wiarygodność ma być osią kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

– Musimy wykazać się determinacją i mieć przeświadczenie, że zwycięstwo jest w zasięgu ręki – podkreślał Kaczyński.

PiS wytyka Platformie niedotrzymanie słowa w Warszawie. To wciąż sprawa przekształcenia użytkowania wieczystego we własność. Przed wyborami PO dała 98 proc. bonifikaty.

– Niespełna dwa miesiące później w rocznicę stanu wojennego te obietnice już złamali, już uniemożliwili, przekształcenie chociażby w Warszawie użytkowania wieczystego na własność – wskazywał premier Mateusz Morawiecki.

Europa, wyższe płace i modernizacja Polski – to propozycja Mateusza Morawieckiego na kolejne wybory. Szczegóły poznamy na początku przyszłego roku.

– To jest nasz program, to jest nasz program wyborczy, który przedstawimy w styczniu, w lutym całemu narodowi, wszystkim Polakom – mówił premier RP.

I zgodnie z tym programem Polska pozostanie w Europie. O żadnym Polexicie nie będzie mowy – to słowa wicepremier Beaty Szydło i odpowiedź na zarzuty opozycji.

– Chcemy Europo, żebyś te dobre wzorce czerpała od nas, jak my czerpiemy od Ciebie – akcentowała Beata Szydło.

Szczegółów programu jeszcze nie ma, ale już teraz wiemy, kto będzie jego głównym adresatem.

– Teraz jest czas, żeby zwrócić się ku klasie średniej, ku tym milionom przedsiębiorców, nauczycieli, naukowców, urzędników, ludzi kultury, przedsiębiorców rolnych, studentów – podkreślał minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Wicepremier Jarosław Gowin wskazywał, że właśnie przedsiębiorcom ma pomóc nowy program Energia Plus. Podtrzymał przy tym obietnicę premiera, że ceny energii nie pójdą w górę.

– We współpracy z uczelniami uruchomimy masową budowę odnawialnych źródeł energii dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych – zapowiedział.

Środki na kolejne obietnice będą, bo do Skarbu Państwa trafiły 2 mld zł. To pieniądze, jakie prokuratura zabrała przestępcom – mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

– A jak to było za czasów PO? Rok 2015 – 300 mln. Teraz 2 mld i to jest różnica to się nazywa skuteczność i to ich boli – akcentował Prokurator Generalny.

Według zapowiedzi Zbigniewa Ziobry, już w przyszłym tygodniu na posiedzenie rządu trafi projekt reformy Kodeksu postępowania cywilnego. Tak, by przyspieszyć bieg postępowań sądowych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj