Premier Morawiecki: Wzrost gospodarczy naszego kraju to zasługa polskich przedsiębiorców

Wzrost gospodarczy naszego kraju to zasługa polskich przedsiębiorców – powiedział podczas wizyty w Wielkopolsce premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu spotkał się z pracownikami i przedsiębiorcami jednego z zakładów w Dęborzycach koło Pniew. Tam przekonywał, że najważniejszy jest dla niego polski kapitał, który stanowią rodzime firmy. 

Szef polskiego rządu zwrócił też uwagę na współpracę państwa z przedsiębiorcami. To – jak wskazał – domena dojrzałej gospodarki. Wśród udogodnień, jakie rząd wprowadził dla prowadzących własną działalność Mateusz Morawiecki wymienił m.in. Konstytucję dla Biznesu.

Wprowadzane zmiany już pozwoliły zaoszczędzić przedsiębiorcom około 100 godzin w ciągu roku – podkreślił premier.

„100 zmian dla firm” – jak określiliśmy to sobie na warsztatach z małymi i średnimi przedsiębiorcami, to oni określili – oszczędza ponad 100 godzin pracy przedsiębiorcy w roku. To są te zmiany, które wprowadziliśmy. 100 godzin  – średnio przedsiębiorca pracuje co najmniej 10 godzin dziennie, czyli 10 roboczych dni z tymi zmianami, które wdrożyliśmy, zaoszczędziliśmy przedsiębiorcom. Jest to coś, co ma zwiększyć możliwości podażowe po stornie naszych przedsiębiorców – powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki mówił też w woj. wielkopolskim o „małym ZUS-ie” dla drobnych przedsiębiorców. Ustawę przyjął dziś Senat. Dokument trafi teraz do podpisu prezydenta Andrzeja Dudy. Nowelizacja obniża składki na ubezpieczenie społeczne dla małych firm. Z rozwiązania skorzysta ponad 173 tys. przedsiębiorców. Prezes Rady Ministrów mówił dziś w Dęborzycach, że regulacje to odpowiedź na głosy mikro przedsiębiorców, którzy apelowali, że nie stać ich na ZUS.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl