fot. https://twitter.com/PremierRP

Prezydent spotka się dziś z premierem w sprawie ustawy o działach  administracji rządowej

Prezydent Andrzej Duda spotka się dziś z premierem Mateuszem Morawieckim ws. nowego projektu ustawy o działach administracji rządowej. W ubiegłym tygodniu prezydent zawetował nowelę. Andrzej Duda miał wątpliwości m.in. co do przeniesienia nadzoru nad leśnictwem do resortu rolnictwa.

Zbigniew Kuszlewicz, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność”, wyraził na antenie Radia Maryja zadowolenie z decyzji prezydenta.  Zdaniem związkowca istnieje wiele argumentów przeciwko przeniesieniu leśnictwa do Ministerstwa Rolnictwa.

– Znalezienie się lasów nie tam, gdzie trzeba, nie w tej ekipie, z którą będzie nam łatwiej budować przyszłość lasów, to złe rozwiązanie. Mamy przed sobą trudny etap negocjacji z Komisją Europejską dotyczących Zielonego Ładu Europejskiego. To rysuje problem, który pokonamy wspólnie z ekipą klimatu i środowiska. Nie wyobrażam sobie tego z rolnikami – powiedział Zbigniew Kuszlewicz.

Nowela ustawy o działach administracji rządowej została uchwalona w ubiegłym roku. Jest ona konsekwencją rekonstrukcji rządu i zmniejszenia liczby resortów. Według zapowiedzi polityków PiS, ma usprawnić funkcjonowanie rządu.

Po tym, jak zawetował ją prezydent, przedstawiciele KPRM-u zapowiadają, że rząd będzie się starał przygotować jak najszybciej alternatywny projekt.

RIRM

drukuj