fot. PAP/Radek Pietruszka

M. Drewa o wizycie prezydenta A. Dudy w USA: W naszym regionie to niezwykle ważne, że prezydent bierze udział w rozmowach, debatach dot. kluczowych obszarów związanych z energią i rozwojem Europy

Poruszane są bardzo ważne kwestie dla naszego kraju, ale też dotykające Europę i świat. Jest to wizyta, gdzie prezydent Andrzej Duda spotyka się z przedstawicielami Organizacji Nardów Zjednoczonych, z sekretarzem generalnym, ale także z byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych, obecnym kandydatem na prezydenta USA, Donaldem Trumpem – powiedział Marcin Drewa, politolog, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Para prezydencka przebywa w Stanach Zjednoczonych. [czytaj więcej] W czasie roboczej wizyty w USA prezydent Andrzej Duda wziął już udział w spotkaniach w siedzibie ONZ, a także spotkał się z byłym prezydentem Donaldem Trumpem. Jak zaznaczył Marcin Drewa, ta wizyta jest niezwykle istotna.

–  Poruszane są bardzo ważne kwestie dla naszego kraju, ale też dotykające Europę i świat. Jest to wizyta, gdzie prezydent Andrzej Duda spotyka się z przedstawicielami ONZ, z Sekretarzem Generalnym, ale także z byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych, obecnym kandydatem na prezydenta USA, Donaldem Trumpem – podkreślił gość audycji.

Dodał, że podczas rozmów z przewodniczącym Zgromadzenia Ogólnego ONZ, Denisem Francisem, a także z przewodniczącą Rady Gospodarczej, zostały omówione bieżące kwestie związane z rozwojem Polski i części Europy.

– Poruszono kwestie współpracy w ramach Trójmorza. Mówiono o rozwoju infrastrukturalnym. W naszym regionie to niezwykle ważne, że prezydent bierze udział w rozmowach, debatach dotyczących kluczowych obszarów związanych z energią i rozwojem Europy – wskazał Marcin Drewa.

Prezydent Andrzej Duda spotkał się również z Donaldem Trumpem, który ubiega się o stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych. Prezydent RP – jak wspomniał Marcin Drewa – mówił, że jest to prywatne spotkanie dwóch przyjaciół.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1780833092350918990

https://twitter.com/MMastalerek/status/1780781359255921118

– Warto powiedzieć, że według sondaży Donald Trump będzie najprawdopodobniej prezydentem Stanów Zjednoczonych, jeżeli będzie taka wola wyborców. W aspekcie dobrych stosunków relacji obu krajów jest to ważne spotkanie – zaznaczył politolog.

Wśród komentarzy pojawia się także narracja, że spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem odbyło się w czasie, gdy Republikanie wciąż nie zatwierdzili ustawy, która zapewniłaby nowe fundusze dla Ukrainy. Jak mówił gość audycji, prezydent Polski właściwie od samego początku konfliktu Rosji z Ukrainą, apelował, żeby uczynić wszystko, aby Ukraina tej wojny nie przegrała.

– Niezwykle istotną kwestią jest pomoc Stanów Zjednoczonych, bo dobrze wiemy, że jest to potężny kraj, który ma ogromne możliwości finansowe. Bez pomocy Stanów Zjednoczonych sytuacja Ukrainy będzie bardzo ciężka – zaznaczył Marcin Drewa.

Dodał, że pomoc Ukrainie jest niezwykle istotna dla przyszłości krajów Europy. Jak wskazał politolog, prezydent Andrzej Duda bardzo mocno akcentuje te kwestie.

– Mam nadzieję, że jest coraz większa świadomość, bo zagrożenie wciąż jest bardzo żywe. Widzimy, co się dzieje na Ukrainie (…). Niestety Putin ma niepohamowaną chęć pójścia dalej. Jeżeli się temu dzisiaj nie sprzeciwimy w sposób bardzo stanowczy, to sytuacja może się rozlać i o tym mówił prezydent PR [w czasie wizyty – red.] w Stanach Zjednoczonych i w innych miejscach – podsumował politolog.

Całość audycji „Aktualności dnia” można wysłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl