[TYLKO U NAS] Min. A. Adamczyk: Celem naszego rządu są drogi bezpieczne

Celem naszego rządu są drogi bezpieczne i drogi, które służą we właściwy sposób rozwojowi gospodarczemu, czyli gospodarce. Nie tylko Polakom w tym ruchu osobowym, ale szczególnie służą gospodarce, bo dobra sieć komunikacyjna jest gwarantem dobrego i szybkiego rozwoju gospodarki – wskazał w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Minister Andrzej Adamczyk odniósł się do nowo otwartej drogi S6 na trasie Szczecin-Koszalin.

– Najważniejsze jest to, że to teraz będzie droga bardzo bezpieczna, bo drogi ekspresowe są z natury rzeczy drogami bezpiecznymi, zastępuje te zatłoczone drogi jednojezdniowe – drogi krajowe, które pamiętamy często z olbrzymich zatorów, a szczególnie pamiętamy je z wielu kolizji i wypadków drogowych. Celem naszego rządu są drogi bezpieczne i drogi, które służą we właściwy sposób rozwojowi gospodarczemu, czyli gospodarce. Nie tylko Polakom w tym ruchu osobowym, ale szczególnie służą gospodarce, bo dobra sieć komunikacyjna jest gwarantem dobrego, szybkiego rozwoju gospodarki – powiedział gość TV Trwam.

Dużym problemem jest popularna trasa S7, czyli tzw. zakopianka.

– Jeżeli wykonawca nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, to państwo musi być silne. My jesteśmy w obowiązku przedstawienia żądań i egzekwowania tego, co leży po stronie wykonawcy, czyli czasu wykonania i określonych kosztów wykonania. To nie może być tak, że wykonawca w trakcie pracy mówi „musicie dodać mi pieniędzy, bo kwota, którą położyłem w przetargu jest niewystarczająca”, ale my przypominamy włoskim wykonawcom, że to oni w przetargu proponowali drastycznie niskie ceny. Na zakopiance pracę trwają i wszystko wskazuje na to, że one zostaną ukończone we wcześniej zakładanych terminach – stwierdził szef resortu infrastruktury.

Polityk odniósł się także do planowanej budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

– Każdy wielki port w każdym rejonie świata posiada lotniska zapasowe, to jest niezbędne i konieczne. Trzeba też pamiętać o tym, że jak deklaruje pan minister Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu do spraw budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, Port będzie zrealizowany w 2028 roku. Co roku przybywa pasażerów i to w wielkościach bardzo dużych, bo nie liczbie kilku, ale kilkunastu procent. Trzeba pamiętać o tym, że lotnisko Okęcie wyczerpie swoje możliwości techniczne i musimy dysponować portem, który do czasu wybudowania Centralnego Portu Komunikacyjnego będzie mógł prowadzić część operacji tych, które teraz prowadzi Okęcie, czyli tym portem będzie port w Radomiu – mówił gość „Polskiego punktu widzenia”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl