fot. PAP/Albert Zawada

Resort infrastruktury podsumował osiem lat swojej działalności

Poprawa zabezpieczeń przeciwpowodziowych, lepsza komunikacja do portów morskich i nowy kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej – to tylko niektóre z inwestycji zrealizowanych przez ostatnie lata przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Ministerstwo Infrastruktury podsumowało w piątek osiem lat w zakresie gospodarki wodnej.

Wiceszef resortu infrastruktury, Marek Gróbarczyk, podczas konferencji prasowej mówił m.in. o szeroko rozbudowanej polityce portowej oraz o gospodarce wodnej.

– Podsumowując politykę portową, jest to wielki zastrzyk dla gospodarki polskiej. To odpowiedź, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na dodatkowe tereny portowe i przeładunki, a także ogromny wzrost przychodów do budżetu państwa w postaci płaconych podatków. Kolejny element to gospodarka wodna związana z żeglugą śródlądową. Tutaj wyzwania były niezwykle ważne i istotne w zakresie ochrony przeciwpowodziowej. To programy ochrony Wisły i Odry, a więc miliardowe inwestycje w tym zakresie, przede wszystkim budowa zbiorników retencyjnych – powiedział wiceminister Marek Gróbarczyk.

https://twitter.com/marekgrobarczyk/status/1728078705178681629

Wśród dokonań kierownictwo resortu wymieniło także inwestycje, które mają przeciwdziałać suszy, a także inwestycje poprawiające jakość szlaków żeglugowych na Mazurach.

https://twitter.com/MI_GOV_PL/status/1728062826281926930

W tym tygodniu resort podsumował także inwestycje kolejowe i drogowe.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl