fot. gov.pl

Resort infrastruktury ogłosił przetarg na budowę kolejnego odcinka trasy Via Carpatia

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło przetarg na kolejny odcinek międzynarodowej trasy Via Carpatia. Mowa o zaprojektowaniu i budowie S19 od granicy województwa mazowieckiego i lubelskiego do Międzyrzeca Podlaskiego.

Dzięki inwestycji powstanie wygodny i bezpieczny korytarz transportowy, który przyczyni się do rozwoju gospodarczego Polski Wschodniej – powiedział wiceminister infrastruktury, Rafał Weber.

Polityk zaznaczył, że Via Carpatia w tzw. głównym nurcie S19 powstanie na przełomie 2025 i 2026 roku. Wiele z tych zadań jest już bardzo mocno zawansowanych.

– Jeszcze w tym roku będziemy oddawać pierwsze odcinki zarówno w województwie lubelskim, jak i podkarpackim między Rzeszowem a Lublinem. Podpisywane są umowy, a w fazę wykonawczą wchodzą projekty na północ od Lublina np. odcinek Lublin-Lubartów. Podobna sytuacja jest, jeżeli chodzi o województwo podlaskie. Czas realizacji projektów wynosi 4 lata, także im szybciej dana umowa zostanie podpisana, tym szybciej inwestycja zostanie wykonana – powiedział Rafał Weber.

Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”. W jej ramach powstaną m.in. obiekty inżynierskie i przejście dla zwierząt, drogi dojazdowe i lokalne, a istniejąca obwodnica Międzyrzeca Podlaskiego zostanie dostosowana do drogi ekspresowej S19.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl