fot. PAP/Artur Reszko

Min. A. Adamczyk uczestniczył w otwarciu fragmentu trasy Via Baltica

Minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, wziął udział w uroczystym otwarciu fragmentu trasy Via Baltica. Chodzi o odcinek drogi S61 Śniadowo – Łomża Południe. Kierowcy mogą już korzystać z nowego 17-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej.

Trasa Via Baltica to jeden z najważniejszych szlaków tranzytowych łączących kraje nadbałtyckie z siecią dróg szybkiego ruchu w Polsce.

Minister Andrzej Adamczyk podkreślił, że droga otworzy region, który po części był komunikacyjnie wykluczony. Szef resortu infrastruktury zauważył, że trasa jest realizowana, a jeszcze kilka lat temu podnoszono, iż nie ma na to środków.

– Droga jest realizowana pomimo sceptycyzmu wielu tych, którzy nie wierzyli, że tak będzie. To jest Polski Ład w praktyce. Rząd Zjednoczonej Prawicy zabezpieczył środki finansowe, limit finansowy w programie budowy dróg krajowych i autostrad, które pozwalają na zrealizowanie tej oraz wielu innych dróg. W naszym kraju dzisiaj w budowie jest 1,5 tysiąca dróg szybkiego ruchu – mówił Andrzej Adamczyk.

Koszt budowy odcinka Śniadowo – Łomża Południe wyniósł 380 mln zł. Minister Andrzej Adamczyk zapowiedział, że w najbliższym czasie oddane mają być do użytku kolejne fragmenty drogi S61. Szlak Via Baltica połączy Polskę, Litwę Łotwę i Finlandię.

RIRM

drukuj