Min. Adamczyk: pociągi pojadą nawet 250 km na godzinę

Chcemy wprowadzić rozporządzenie, które pozwoli rozwijać na polskich torach prędkość do 250 km na godz. – powiedział w środę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że plan zakłada tę zmianę do końca roku.

„Prowadzimy prace w sprawie rozporządzenia w zakresie prędkości na torach” – powiedział minister Adamczyk w trakcie konferencji zorganizowanej przez PKP SA.

„Rozporządzenie pozwoli rozwijać na polskich torach prędkość do 250 km na godzinę” – dodał.

„Zakładamy, że rozporządzenie wejdzie do końca roku, ale pewnie stanie się to wcześniej” – powiedział minister.

Jak dodał, po polskich torach jeżdżą pociągi, które mogą rozwijać prędkości 250 km na godz., są też odpowiednio przygotowane tory, ale zgodnie z prawem, nie jest to możliwe.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl