fot. PAP/Grzegorz Momot

Rząd inwestuje w modernizację połączeń kolejowych

Minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, powiedział, że do dziś zmodernizowano ponad tysiąc przystanków, stacji i dworców kolejowych. Dzięki tym inwestycjom zwiększony został komfort podróżnych.

Szef resortu infrastruktury, Andrzej Adamczyk, przebywa w woj. zachodniopomorskim. W Kołobrzegu przyglądał się ostatnim pracom przy przebudowie dworca kolejowego. Takie inwestycje są prowadzone w całej Polsce. Dzięki temu zwiększa się komfort osób podróżujących koleją.

– Do dnia dzisiejszego ponad tysiąc przystanków, stacji kolejowych, dworców zostało odnowionych, przebudowanych, zmodernizowanych. Ale jesteśmy jeszcze na długiej drodze realizacji inwestycji, bo wiemy, jakiego wysiłku wymaga infrastruktura kolejowa w Polsce – wysiłku modernizacyjnego, wysiłku, który da możliwość komfortowej obsługi podróżnych – oznajmił Andrzej Adamczyk.

Poseł Czesław Hoc przypomniał na konferencji prasowej, że jeszcze osiem lat temu Pomorze Środkowe było białą plamą na mapie komunikacji zarówno drogowej, jak i kolejowej.

– Kiedyś drogą przez mękę była podróż z Warszawy do Kołobrzegu. Dzisiaj mamy kolej dużej prędkości, również ekspres Intercity Premium ze składami Pendolino, a więc mamy też ekspresowe połączenia. Można powiedzieć, że wszystkie drogi prowadzą teraz do Kołobrzegu – mówił polityk.

Na renowację zabytkowego dworca w Kołobrzegu przeznaczono ponad 26 mln złotych. Obiekt ma być oddany do użytku pod koniec tego roku. W połowie października zostanie otwarta hala dworcowa i kasy.

RIRM

drukuj