fot. twitter.com/MIB_GOV_PL

A. Adamczyk: Na sylwestra 2020 r. pojedziemy już nowo wybudowaną Zakopianką

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo będziemy mogli cieszyć się dobrym dojazdem do Zakopanego. Inwestycja realizowana jest bez przeszkód – zapewniła premier Beata Szydło.

Prezes Rady Ministrów wzięła udział w inauguracji budowy drugiego etapu tunelu pod górą Mały Luboń.

– To jest kolejna inwestycja konsekwentnie realizowana przez nasz rząd – rząd Prawa i Sprawiedliwości, ministerstwo infrastruktury, pana ministra Andrzeja Adamczyka, która ma na celu poprawę funkcjonowania komunikacyjnego. Ale to jest ogromne wyzwanie technologiczne i poprzez tę konsekwencję, harmonogram, który przyjęliśmy na początku pracy rządu – mogę powiedzieć, że po raz kolejny rząd Prawa i Sprawiedliwości, na czele którego mam zaszczyt stać, dotrzymuje słowa – akcentowała Beata Szydło.

Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk powiedział, że od dziś tunel będzie drążony z obydwu stron. To zapewnia, że inwestycja będzie oddana w terminie – dodał polityk.

– Każdego dnia w zimie obydwa tunele będą drążone z każdej strony 24h/dobę 7 dni w tygodniu, co daje gwarancję, że – byłem świadkiem, kiedy generalny wykonawca tego odcinka zapewnił – na sylwestra 2020 roku pojedziemy już nowo wybudowaną Zakopianką, przejedziemy tymi tunelami, a kiedy pojedziemy na Puchar Świata w 2021 roku, to już na pewno nie natkniemy się na zatory drogowe od Rabki w kierunku Myślenic –  wskazał Andrzej Adamczyk.

Tunel będzie miał długość ponad 2 km. Koszt to ponad 968 mln zł.

RIRM

drukuj