fot. PAP/Waldemar Deska

Podpisano umowę na rządowe dofinansowanie Obwodnicy Koziegłów

Obwodnica w Koziegłowach na Śląsku otrzyma dofinansowanie z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dziś została podpisana umowa w tej sprawie.

Obwodnica powstawanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 789. Inwestorem jest Zarząd Województwa Śląskiego, inwestycja uzyska 100 mln zł wsparcia. Całkowita wartość tego zadania wyniesie 200 mln zł.

O znaczeniu tej decyzji mówił na konferencji minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk. Szef resortu przypomniał, że równolegle są realizowane inwestycje w ramach drugiego programu 100 obwodnic. Podkreślił, że te programy nie są połączone, ale się uzupełniają. Cel jest wspólny – chodzi o to, by polskie drogi były bezpieczne – dodał.

– Drogi krajowe, na których realizujemy program 100 obwodnic i drogi samorządowe, szczególnie drogi wojewódzkie. Użytkownicy tych dróg nie rozróżniają – i nie muszą tego czynić – kto zarządza drogami, kto odpowiada za bezpieczeństwo na drodze, która przebiega wokół domu, drodze, którą mieszkańcy udają się do pracy, do szkoły, w różnych życiowych celach i codziennie z nich korzystają. Użytkowników dróg interesuje to, żeby te drogi były bezpieczne, a zarządzający tymi drogami powinni umieć się porozumieć, powinni potrafić się porozumieć. Województwo śląskie jest kolejnym przykładem współpracy rządu z samorządem – zaznaczył Andrzej Adamczyk.

Rządowe dofinansowanie obejmuje zarówno przygotowanie dokumentacji projektowej, jak i budowę obwodnicy. Planowany termin oddania do użytkowania nowej trasy o długości ponad 7 km to koniec 2027 r.

Inwestycja zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i udrożni ruch. Jest to też odpowiedź na apele mieszkańców. Minister infrastruktury wyraził nadzieję, że kolejne władze wojewódzkie podejmą współpracę z rządem i skorzystają z Funduszu Rozwoju Dróg.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl