[TYLKO U NAS] A. Adamczyk: Polska kolej będzie bezpieczna, komfortowa i przewidywalna

Nowoczesne systemy zarządzania ruchem pozwolą zoptymalizować ruch kolejowy. Polska kolej będzie bezpieczna, komfortowa i przewidywalna, bo taki jest nasz cel – powiedział w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Minister Andrzej Adamczyk mówił na antenie Radia Maryja na temat nowych odcinków dróg ekspresowych oraz tras kolejowych, odnosząc się przy tym do środowego otwarcia nowo powstałego odcinka drogi ekspresowej S12, w którym udział wziął premier Mateusz Morawiecki [czytaj więcej]. https://www.radiomaryja.pl/informacje/m-morawiecki-polska-wschodnia-bedzie-jednym-z-kluczowych-regionow-gdzie-beda-lokowane-inwestycje-infrastrukturalne/

– Miałem przyjemność z premierem otwierać bez mała 12-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej – bardzo bezpiecznej, będącej obwodnicą Puław, a jednocześnie łączącą Puławy z drogą ekspresową S17. To bardzo ważna droga, teraz cała w budowie, pomiędzy Lublinem a Warszawą. To droga, która mieszkańcom Lubelszczyzny (…) pozwoli się w sposób bezpieczny przemieścić do Warszawy, a dalej – budowaną drogą ekspresową S7 – na Wybrzeże. Wczoraj z premierem odwiedziliśmy również jedną z największych budów kolejowych w Polsce, czyli budowę linii kolejowej nr 7 Warszawa-Lublin. Przebudowę, która pozwoli o połowę zmniejszyć czas przejazdu między Warszawą a Lublinem. Szlak kolejowy będzie wyposażony w najnowocześniejsze systemy sterowania ruchem kolejowym, nadzoru nad ruchem kolejowym. Pozwoli to bardzo bezpiecznie pociągom towarowym i osobowym przemieszczać się tym szlakiem zdecydowanie szybciej, ale przede wszystkim więcej pociągów będzie poruszało się po tym szlaku. Te nowoczesne systemy zarządzania ruchem pozwolą zoptymalizować ruch kolejowy. Polska kolej będzie bezpieczna, komfortowa i przewidywalna, bo taki jest nasz cel – zapowiedział polityk.

„Również wczoraj miałem okazję wizytować budowę drogi ekspresowej S7 na wysokości Radomia – to bez mała 25 kilometrów nowoczesnej drogi, która jest już praktycznie wybudowana” – mówił gość „Aktualności dnia”

– Tygodnie dzielą nas od oddania jej do użytkowania. Mam nadzieję, że stanie się to w październiku, co jest ważną wiadomością dla wszystkich, którzy przemieszczają się z północy na południe i odwrotnie. (…) Dzięki oddaniu do użytkowania tej drogi, skrócimy czas przejazdu samochodem tego 25-kilometrowego odcinka o ok. 45 minut. To jest ważne, ale ważniejsze jest to, że ta droga stanie się bezpieczniejsza, bo takich dróg Polacy oczekują i na takie drogi zasługują. Bezpieczne drogi to jest cel, priorytet naszego rządu – zaznaczył Andrzej Adamczyk.

Minister odpowiedział również na pojawiające się zarzuty, mówiące, że mogą pojawić się opłaty za korzystanie z dróg krajowych lub ekspresowych dla kierowców samochodów osobowych.

– Chcę zapewnić, że nie przygotowujemy ani nie myślimy o tym, aby za przejazd samochodów osobowych drogami krajowymi czy ekspresowymi pobierać opłaty. Jeżeli ktoś rozpowszechnia takie informacje, to są one wyssane z brudnego palca. Nie planujemy wprowadzenia opłat za przejazd drogami krajowymi. Oczywiście przejazd autostradami jest płatny. Przygotowujemy nowy system poboru opłat i mamy nadzieję, że obejmiemy nim autostrady w Polsce. Natomiast pobieramy również opłaty za przejazd samochodów ciężarowych wyznaczonymi odcinkami dróg krajowych, ale to jest działanie ciągłe i dzieje się to od 2011 roku – wskazał polityk.

Cała rozmowa z ministrem Andrzejem Adamczykiem dostępna jest [tutaj]. https://www.radiomaryja.pl/multimedia/nowe-odcinki-drog-ekspresowych/

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl