fot. PAP/Wojtek Jargiło

M. Morawiecki: Polska Wschodnia będzie jednym z kluczowych regionów, gdzie będą lokowane inwestycje infrastrukturalne

Polska Wschodnia będzie jednym z kluczowych regionów, gdzie będą lokowane inwestycje infrastrukturalne – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki w województwie lubelskim. Szef rządu wziął udział w otwarciu nowo powstałego odcinka drogi ekspresowej S12, łączącego obwodnicę Puław z węzłem Kurów na drodze ekspresowej S17 z Warszawy do Lublina.

Rządowym programem, który łączy gminy i powiaty z dużymi ciągami komunikacyjnymi, chcemy przywrócić zaniedbane regiony Polski do tzw. lepszego życia gospodarczego i społecznego – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

– To jest taki przykład, że właśnie Lubelszczyzna jest, i w najbliższych latach będzie, wielkim placem budowy nie tylko wspaniałych dróg, jak obwodnica Puław czy za chwilę otwierane kolejne odcinki drogi S17, S12, (…) ale również dróg, których kompletnie nie było na mapach odziedziczonych po naszych poprzednikach. To właśnie minister Andrzej Adamczyk, wojewoda i parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości przywrócili drogę S19 – od Lublina na północ, do Białegostoku i na południe, do Rzeszowa – drogę, którą nazywamy czasami kręgosłupem Polski Wschodniej, drogę, która otworzy gospodarczo, handlowo całą Lubelszczyznę – wskazał premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu Mateusz Morawiecki odwiedził także Dęblin w woj. lubelskim, gdzie remontowany jest dworzec kolejowy. Powiedział, że warta 145 mln zł inwestycja zwiększy atrakcyjność Dęblina i jego okolic. Premier przypomniał też o trwającej modernizacji linii kolejowej Warszawa-Lublin, która pochłonie prawie 3 mld złotych.

Premier przyznał jednocześnie, że zależy mu na tym, by kolejnictwo odzyskało swój dawny blask. Jak stwierdził, inwestycje w kolej zwiększą komfort i bezpieczeństwo podróżnych.

RIRM

drukuj