Premier Morawiecki: Potrzebujemy silniejszej i sprytniejszej Europy opartej na solidarności

Potrzebujemy silniejszej i sprytniejszej Europy opartej na solidarności – wskazał w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wziął udział w konferencji zorganizowanej przez Sojusz Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Spotkanie odbyło się na marginesie dwudniowego szczytu Unii Europejskiej.

W swoim wystąpieniu szef rządu wskazywał na konieczność szybkiego reagowania na wynikające z przyspieszenia technologii i gospodarki wyzwania. Premier mówił też, że wspólnym problemem całej Europy jest „poczucie braku bezpieczeństwa, braku równości i braku sprawiedliwości”. Szef rządu nawiązał w tym kontekście do reform w Polsce.

Może w szczególności w krajach postkomunistycznych, w tym w Polsce, jest poczucie nierówności i braku sprawiedliwości. Chcemy na te zmartwienia odpowiedzieć przez nasze reformy. Uważam, że powinno to być o wiele lepiej i głębiej rozumiane przez naszych partnerów w innych krajach. Trzeba przeżyć 50 lat komunizmu, żeby zrozumieć, na czym ta sytuacja polega – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Premier mówił też, że Europa „potrzebuje ponownego przemyślenia” strefy euro. Państwa unijne – jak dodał – powinny „współpracować i wspólnie zastanowić się, gdzie iść dalej, czy strefa euro jest częścią rozwiązania czy może jest to część problemu”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl