fot. PAP/Krzysztof Świderski

PKP Intercity Remtrak przejęło opolski zakład napraw taboru kolejowego  

Spółka PKP Intercity Remtrak przejęła zakład napraw taboru kolejowego w Opolu. Minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, powiedział na konferencji prasowej w Opolu, że to kolejna inicjatywa wzmacniająca PKP Intercity oraz pozwalająca na rozwój i wzrost zatrudnienia.  

Do formalnego przejęcia zakładu napraw taboru kolejowego doszło 23 czerwca. Przejęcie jest szansą na stabilne zatrudnienie i rozwój zakładu.

https://twitter.com/MI_GOV_PL/status/1412348373622050817

O znaczeniu zakupu mówił minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

– Zakład, który praktycznie był skazany na likwidację, będzie mógł ponownie rozwijać swój potencjał, wykorzystując doświadczenie i wiedzę nagromadzoną przez lata. Chodzi o to, aby móc realizować politykę taborową państwa, która polega przede wszystkim na wzmacnianiu transportu kolejowego. Serce się raduje, że przedsiębiorstwo, które jeszcze niedawno miało kłopoty, dzisiaj jest podmiotem, przed którym możemy rysować perspektywy dynamicznego rozwoju – powiedział Andrzej Adamczyk.

PKP Intercity Remtrak przejęło całość nieruchomości przy ul. Rejtana wraz z halami naprawczymi, budynkami administracyjnymi, maszynami i terenem.

Dzierżawcą części przedsiębiorstwa Wagon Opole spółka była od grudnia 2019 r. Stało się to po tym, jak problemy opolskiej spółki – prowadzonej przez słowacką Trinites – spowodowały zaprzestanie przeprowadzania napraw wagonów. Pracownicy nie otrzymywali ponadto pensji przez kilka miesięcy.

 

RIRM

drukuj