fot. pixabay.com

Premie dla lekarzy skutecznie zachęcających pacjentów do szczepienia przeciw COVID-19

Lekarze rodzinni mają dostawać premie za skuteczne zachęcanie swoich pacjentów do szczepień przeciwko COVID-19. To kolejne rozwiązanie proponowane przez rząd, które ma uchronić Polskę przed czwartą falą pandemii koronawirusa.

Według danych wielu Polaków po przyjęciu pierwszej dawki na COVID-19 nie przyjmuje drugiej. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją pandemiczną w kraju. Zdaniem rządu takie myślenie jest niebezpieczne, ponieważ grozi nam kolejna fala pandemii.

Podczas wczorajszej konferencji Adam Niedzielski, minister zdrowia, poinformował o wprowadzeniu nowego rozwiązania zachęcającego do przyjęcia preparatów, w którym kluczową rolę odegrają lekarze rodzinni.

– Mamy wdrożone rozwiązanie, gdzie lekarze mają przekazane listy pacjentów, którzy są niezaszczepieni. Obecnie pracujemy m.in. z Porozumieniem Zielonogórskim, prezesem Tomaszem Zielińskim i prezesem Jackiem Krajewskim nad rozwiązaniem, które będzie premiowało wysokie wyszczepienie. Jeżeli lekarz rodzinny ma listę swoich pacjentów i na tej liście będzie pewien próg osób zaszczepionych, to pojawia się premia. Pierwszym progiem ma być 35 lub 40 proc. Jeżeli ten wskaźnik będzie wyższy, to premia będzie wyższa – powiedział Adam Niedzielski.

W Polsce wykonano dotąd dokładnie 30 mln szczepień. W pełni zaszczepionych  jest blisko 14 mln osób.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl