fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] S. Zapotoczny: Paszporty COVID-owe to brnięcie w niedorzeczności; stworzą kolejny biurokratyczny problem mający na celu segregowanie ludzi

Paszporty COVID-owe to brnięcie w błędy i niedorzeczności. Stworzą kolejny biurokratyczny problem mający na celu segregowanie ludzi, którzy nie będą chcieli uczestniczyć w pseudomedycznym eksperymencie, jakim są szczepienia przy użyciu nieprzebadanych preparatów. To nie prowadzi do żadnych rozwiązań tragicznej sytuacji społeczno-gospodarczej w Polsce, a będzie je pogarszać – powiedział w rozmowie z TV Trwam Stanisław Zapotoczny, prawnik.

Unia Europejska chce, aby już na początku wakacji zaczęły obowiązywać tzw. paszporty COVID-owe. Specjalne certyfikaty mają ułatwić przekraczanie granic oraz korzystanie z hoteli. Rodzą się jednak wątpliwości, czy to rozwiązanie nie ograniczy praw i wolności obywateli, którzy z różnych powodów nie przyjmą szczepionki. [czytaj więcej]

– To kolejne rozwiązanie potwierdzające uparte, kompletnie nieuzasadnione, brnięcie w błędy i niedorzeczności, z którymi mamy doświadczenie od marca 2020 roku w związku z ogłoszeniem stanu prawnego epidemii, której de facto nie ma. Paszporty nie rozwiążą żadnego problemu, tylko stworzą kolejny biurokratyczny problem mający na celu segregowanie ludzi, którzy nie będą chcieli uczestniczyć w pseudomedycznym eksperymencie, jakim są szczepienia przy użyciu nieprzebadanych preparatów. To nie prowadzi do żadnych rozwiązań tragicznej sytuacji społeczno-gospodarczej w Polsce, a będzie je pogarszać – zaznaczył Stanisław Zapotoczny.

Prawnik powiedział, że „obecnej władzy zależy na tym, aby podzielić ludzi, gdyż w ten sposób łatwiej nimi rządzić, zgodnie z zasadą divide et impera (dziel i rządź)”.

– Pandemia nie wywołała żadnego kryzysu. Wywołały go władze, które aktami prawnymi – niezgodnymi z konstytuują i ustawami, bowiem je przekraczają bądź łamią – wprowadziła restrykcje, zakazy, ograniczenia praw i wolności obywatelskich, w tym wolności gospodarczej i wolności poruszania się. Prawo do ochrony zdrowia to dramat. W tej chwili to nie jest tylko brak dostępu do służby zdrowia, a do podstawowej opieki medycznej, co powoduje wielką śmiertelność w Polsce, porównywalną w ciągu roku z liczbą ludzi, którzy zginęli we wrześniu 1939 r. z powodu wojny, a nie z zarządzonym stanem prawnym przez władze danego państwa – podkreślił.

– Sposób postępowania, wydawane akty prawne i propaganda, która wylewa się praktycznie ze wszystkich mediów, z nielicznymi wyjątkami, mają na celu zastraszenie tych, którzy na podstawie wiedzy i doświadczenia oceniają sytuację normalnie. Ma to za zadanie pacyfikację osób uważających, że mają prawo do przyznanych im wolności – dodał.

Stanisław Zapotoczny został także zapytany o to, czy na poziomie prawnym możliwe jest wprowadzenie paszportów COVID-owych.

– Unia Europejska stworzyła wiele absurdów prawnych. To, a także doświadczenia rządów Polski, zwłaszcza w ostatnich miesiącach, wskazują, że nie tylko UE, ale i obecny rząd gotów jest do wszelkich absurdów prawnych – powiedział prawnik.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl