fot. PAP/Łukasz Gągulski

KGP: Ostatniej doby sprawdziliśmy prawie 73 tys. osób na kwarantannie; ok. 420 naruszeń

Ostatniej doby sprawdziliśmy prawie 73 tys. osób poddanych kwarantannie, a w około 420 przypadkach stwierdziliśmy uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych – powiedział rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Jak przekazał rzecznik Komendy Głównej  Policji, od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce policjanci już ponad 6 milionów razy sprawdzali osoby skierowane na kwarantannę. Ostatniej doby przeprowadzili 72 746 tego typu kontroli, a w około 420 przypadkach stwierdzili uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych.

Mariusz Ciarka dodał, że w 12 przypadkach zwrócono się do policji z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci itp.

Przekazał również, że od początku epidemii 174 policjantów zostało zakażonych, a z nich 115 wyzdrowiało.

„Od początku działań ok. 2800 było na kwarantannie, obecnie jest na kwarantannie 128 funkcjonariuszy” – poinformował rzecznik KGP.

Inspektor przypomniał, że do działań prewencyjnych zaangażowanych jest każdego dnia około 21-23 tys. funkcjonariuszy, głównie policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy straży miejskich i żołnierzy oraz, że osobom, które nie przestrzegają obostrzeń i przepisów inspektor sanitarny może wymierzyć karę w wysokości od 5 do 30 tys. złotych.

Policjant podał też najnowsze statystyki dotyczące kontroli w komunikacji zbiorowej.

„Skontrolowaliśmy ponad 226 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej, tylko ostatniej doby to ponad 2900 – tutaj nadal należy pochwalić kierowców autobusów komunikacji miejskiej i motorniczych za skuteczne egzekwowanie przepisów, gdyż tylko sporadycznie stwierdzamy uchybienia” – zaznaczył.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl