fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Konwencja partii Porozumienie

Odbudowa służby zdrowia, polityka mieszkaniowa i energetyczna – to tematy poruszone podczas sobotniej konwencji partii Porozumienie. Formacja zapowiada przedstawienie wkrótce kompleksowego programu dla Polski.

Podczas konwencji głos zabrali politycy i działacze Porozumienia. Przedstawiony został zarys pomysłów i najważniejsze hasła, czyli zielony konserwatyzm, przebudowa ochrony zdrowia, rozwój technologiczny i konserwatywne wartości.

Jarosław Gowin, lider Porozumienia, zaznacza, że chce budować szerokie środowisko nastawione na promowanie wolności gospodarczej, państwa obywatelskiego i samorządnego.

Wicepremier podkreślił, że program jego formacji będzie odpowiadał na wyzwania, jakie staną przed nami po pandemii.

– W pewnym sensie musimy wymyślić świat na nowo, od nowa wymyślić Polskę i polską centroprawicę. Jak nadać nowy blask słowom takim jak: konserwatyzm, chrześcijańska demokracja i centroprawica. Jesteśmy konserwatystami. Wiemy, że dobrą przyszłość buduje się na fundamencie tradycji. Tą tradycją, za którą się opowiadamy, jest ta wskazana przez św. Jana Pawła II. Tradycja Polski jagiellońskiej i Polski wielu narodów, kultur i religii. Polski dumnej z siebie, a jednocześnie otwartej i tolerancyjnej – wyjaśnił Jarosław Gowin.

Podczas konwencji głos zabrała posłanka niezrzeszona Agnieszka Ścigaj mająca włączyć się w prace nad propozycjami, które są planowane w ramach Funduszu Odbudowy.

Na maj został zapowiedziany kongres programowy. Wcześniej w różnych miejscach Polski ma się odbyć 13 konwencji programowych.

RIRM/Zuzanna Dąbrowska

drukuj