Rozpoczęły się prace przy opolskim odcinku drogi ekspresowej S11

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończyła serię spotkań z mieszkańcami gmin, przez które ma przebiegać trasa ekspresowa S11. Ogłoszono także przetarg na budowę obwodnicy Olesna w ciągu S11 – poinformował opolski oddział GDDKiA.

Przez województwo opolskie przechodzi blisko 60-kilometrowy odcinek drogi krajowej 11, łączącej Pomorze Zachodnie – przez Wielkopolskę – z Górnym Śląskiem. Część tej trasy zostanie przebudowana w drogę ekspresową S11. Cały odcinek podzielono na dwa zadania: budowę 25 km obwodnicy Olesna i drogę łączącą obwodnicę z Kępnem w województwie wielkopolskim.

Jak informuje GDDKiA w Opolu, zakończono serię spotkań konsultacyjnych z samorządami i mieszkańcami gmin, przez które przebiegać będzie nowa trasa o długości od 44 do 47 km – w zależności od przyjętego wariantu trasy (z wyłączeniem obwodnicy Olesna). Zadanie obejmuje m.in. budowę drogi ekspresowej wraz z węzłami drogowymi, budową i przebudową infrastruktury związanej z tą drogą, a także przebudową dróg krzyżujących się z S11 i budową dróg dojazdowych do obsługi przyległego terenu.

GDDKiA ogłosiła w październiku tego roku przetarg na budowę 25 km obwodnicy Olesna w ciągu trasy S11. Szacowany koszt zadania to 700 mln zł, a planowane zakończenie inwestycji może nastąpić w 2022 r. Według wstępnego harmonogramu inwestora, zakończenie budowy całego opolskiego odcinka trasy S11 jest możliwe do 2025 r.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl