fot. PAP/Wojtek Jargiło

Podpisano program inwestycyjny budowy ronda na skrzyżowaniu w Krasnymstawie

Kolejna inwestycja drogowa w Polsce, która ma poprawić przede wszystkim bezpieczeństwo. Wicepremier Jacek Sasin i minister Andrzej Adamczyk podpisali program inwestycyjny budowy ronda na ruchliwym skrzyżowaniu w Krasnymstawie. Ta budowa to spełnienie obietnicy wyborczej Prawa i Sprawiedliwości.

Mieszkańcy i lokalne władze starały się od lat o budowę ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 17 z drogą wojewódzką nr 812, na obwodnicy miasta Krasnystaw.

– 13 tys. samochodów dziennie jedzie tędy przez to miejsce, przez to skrzyżowanie. To rzeczywiście ogromne natężenie ruchu i ogromne niebezpieczeństwo również dla wszystkich uczestników tego ruchu i dla wszystkich mieszkańców – wskazał wicepremier Jacek Sasin.

Postulat zbudowania ronda jesienią ubiegłego roku usłyszeli wicepremier Jacek Sasin i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. To wówczas padła obietnica zrealizowania tej inwestycji.

– Jesteśmy tutaj ponownie, żeby powiedzieć, że inicjujemy budowę tego ronda. To jest dowód na to, że my, nasz rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego, Prawo i Sprawiedliwość dotrzymujemy słowa i dotrzymujemy zobowiązań – powiedział Jacek Sasin.

Jak zaznaczył wicepremier, Prawo i Sprawiedliwość i rząd premiera Mateusza Morawieckiego dużą wagę przykładają do rozwoju wschodniej części Polski, szczególnie Lubelszczyzny.

– Bo jest tą częścią Polski, która przez wiele lat była niedostrzegana przez rządzących. My od ponad czterech lat próbujemy nadrobić te lata zaniedbań oraz zaniechań i będziemy to robić jeszcze intensywniej – wskazał minister aktywów państwowych.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który podpisał program inwestycyjny budowy ronda, podkreślił, że ta inwestycja poprawi bezpieczeństwo ruchu.

– Bezpieczeństwo na polskich drogach jest priorytetem rządu Prawa i Sprawiedliwości. Niedawno prezydent Andrzej Duda apelował: „zróbmy wszystko, aby Polacy czuli się bezpiecznie na drogach”. Robimy to, obojętnie w którym województwie, niezależnie od tego, czy to jest inwestycja duża czy mniejsza – akcentował minister Andrzej Adamczyk.

Drogą wojewódzką nr 812 jadą samochody z Chełma i Krasnegostawu. Na skrzyżowaniu z ruchliwą drogą krajową nr 17 tworzą się długie korki pojazdów usiłujących włączyć się do ruchu na drodze głównej. Nie ma tu świateł. Skrzyżowanie jest niebezpieczne. W ostatnich latach wydarzyło się na nim kilkadziesiąt kolizji i wypadków.

TV Trwam News

drukuj