fot. twitter.com

Droga Krajowa numer 18 zostanie dostosowana do parametrów autostrady

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała dziś umowę na przebudowę i dostosowanie Drogi Krajowej nr 18 do parametrów autostrady. Wartość inwestycji, którą zrealizuje firma PORR, to ponad 185 mln zł.

Przedsięwzięcie obejmie odcinek od polsko-niemieckiej granicy państwa do okolic węzła Żary Zachód. Zadanie jest realizowane w formule „Projektuj i buduj”. Zakończenie robót planowane jest na drugą połowę 2023 r.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił, że ta Droga Krajowa przez wiele lat była zaniedbana – teraz to się zmieni.

– Południowa jezdnia Drogi Krajowej numer 18 jest złośliwie nazywana „największymi schodami Europy”. My kończymy z tym. Autostrada A18 będzie drogą komfortową i bezpieczną, a dzisiaj w czasach koronawirusa możemy powiedzieć, że wirus nie zatrzymał polskich budów. Na budowach polskich dróg, przebudowach kolei praca wre, przedsiębiorstwa mają zatrudnienie i zapewnione finansowanie przez polski rząd. Wreszcie pracownicy pracujący w tych przedsiębiorstwach mogą być pewni, że będą otrzymywali pensję za wykonywaną pracę – powiedział Andrzej Adamczyk.

Droga Krajowa nr 18 zaliczana jest w Polsce do głównych dróg o znaczeniu przemysłowym i turystycznym. Łączy ona autostradę A4 z przejściem granicznym w Olszynie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl