fot. PAP/Darek Delmanowicz

Lubelskie: W Poniatowej otwarto ponad dwukilometrowy odcinek drogi gminnej sfinansowany z Funduszu Dróg Samorządowych

W Poniatowej (województwo lubelskie) otwarto ponad dwukilometrowy odcinek drogi gminnej. Inwestycja została sfinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

Droga z Poniatowej do Karczewic w województwie lubelskim od dawna potrzebowała remontu.

– Droga, która była po prostu zapomniana. Mieszkańcy nie mogli się wydostać do instytucji, do kościoła, do przedszkola, do lekarza – tłumaczył Paweł Kaczmarczyk, burmistrz Poniatowej.

Na nieco ponad dwukilometrowym odcinku wykonano między innymi jezdnię o nawierzchni asfaltowej, dwukierunkową ścieżkę rowerową oraz chodnik na całej długości drogi. Zadbano także o przejścia dla pieszych.

– Odcinek co prawda niedługi, niewiele ponad dwa kilometry. Dosyć kosztowny, ale – tak jak widzimy – bardzo porządna droga: pas jezdny 5,5 m – powiedział Paweł Kaczmarczyk.

– To jest zwiększenie dostępności, a w ślad za tym szansa na rozwój tych mniejszych ośrodków i zatrzymanie między innymi mieszkańców – zaznaczył Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

Aby poprawić stan dróg gminnych i powiatowych, rząd uruchomił specjalny Fundusz Dróg Samorządowych.

– Przeznaczył w zeszłym roku aż 540 mln złotych na drogi gminne i powiatowe w województwie lubelskim, i Poniatowa jest jedną z tych gmin, która uzyskała stosunkowo najwięcej – mówił poseł Przemysław Czarnek.

Najwięcej, to jest dokładnie 7,5 mln zł.

TV Trwam News

drukuj