fot. twitter.com/GDDKiA

Nowe połączenie drogowe dla wschodniej Polski

Wschodnia Polska zyska kolejne, nowe połączenie drogowe. GDDKiA podpisała umowę na opracowanie koncepcji programowej dla odcinka drogi ekspresowej S74 Łagów – Jałowęsy.

Polska spółka Mosty Katowice ma ją opracować w ciągu 16 miesięcy. Umowa opiewa na 3 mln 8 tys. złotych. Dokumentacja dla odcinka o długości 14,5 km powinna być gotowa w połowie 2020 r. Budowa drogi ekspresowej S74 to dla mieszkańców Kielc i województwa świętokrzyskiego inwestycja oczekiwana od wielu lat.

Przy podpisaniu umowy był obecny minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Jak mówił, koncepcja programowa to ostatni etap prac przygotowawczych przed realizacją budowy drogi.

Drogi, która umożliwi dobrą komunikację między wschodnimi regionami naszego kraju, szczególnie Podkarpaciu, szczególnie Lubelszczyźnie z centrum kraju, z Łodzią, z węzłem autostradowym – jednym z największych w Polsce, a w swoim przebiegu będzie motorem rozwoju dla gmin, powiatów, miast, obok których czy przez które będzie przebiegała. Dzisiaj jest już ponad 2 tys. dróg krajowych, dla których przygotowaliśmy i przygotowujemy dokumentację. Chcemy i zmierzamy ku temu, podobnie jak w inwestycjach kolejowych, aby szuflady były pełne projektów – podkreślił Andrzej Adamczyk.

Odcinek drogi S74 Łagów – Jałowęsy będzie przebiegał na południe od istniejącej drogi nr 74. Włączy się też w planowaną obwodnicę Opatowa. W ramach inwestycji powstanie m.in. dwujezdniowa droga ekspresowa, a także 15 mostów i wiaduktów. Wybudowane też zostaną przejścia dla zwierząt oraz drogi dojazdowe. Minister infrastruktury zapowiedział, że w najbliższych tygodniach zostaną zawarte następne umowy na kolejne odcinki drogi S 74.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl