fot. pixabay

Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich apeluje do posłów o jak najszybsze podjęcie prac nad projektem „Zatrzymaj Aborcję”

Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich apeluje do posłów z sejmowej komisji zdrowia i rodziny o jak najszybsze zajęcie się Obywatelskim Projektem Ustawy „Zatrzymaj Aborcję”. W internecie zbierane są także podpisy pod petycją w tej sprawie.  

Medycy w liście otwartym napisali, że oczekują, iż wybrani przez obywateli parlamentarzyści odrzucą przesłankę eugeniczną i jak najszybciej ustanowią przepisy, które będą realnie chroniły życie dzieci przed narodzeniem.

Takie oczekiwanie wyraża także petycja, pod którą zbierane są podpisy w internecie. Inicjatywę „Ratujcie dzieci zagrożone aborcją” popiera Fundacja Życie i Rodzina. Jej przedstawiciel Krzysztof Kasprzak zaapelował o mobilizację i podpisywanie się pod petycją.

– Jest teraz jeszcze czas kwarantanny. Mnóstwo osób siedzi w domu i jest to okazja do tego, żeby ten czas wykorzystać do rozpowszechnienia tej petycji, żeby ona dotarła do jak najszerszych kręgów, żeby tymi kręgami zaapelować do parlamentarzystów, żeby te prace błyskawicznie zostały podjęte. Codziennie ginie trójka dzieci. Każda zwłoka to są kolejne ofiary, stąd pomysł tej petycji i gorący apel o bardzo dużą mobilizację i podpisywanie tej petycji – powiedział Krzysztof Kasprzak.

Petycję można wesprzeć wchodząc na stronę: www.twojepetycje.pl. Dotychczas zebrano 169 podpisów.

Ponad tydzień temu posłowie zagłosowali za skierowaniem obywatelskiego projektu ”Zatrzymaj Aborcję” do prac w sejmowych komisjach: zdrowia i rodziny.

Obywatelski projekt, pod którym podpisało się blisko milion Polaków, trafił do Sejmu w 2017 r, był jednak przetrzymywany w tzw. zamrażarce sejmowej. Obrońcy życia obawiają się, że tym razem będzie podobnie.

RIRM

drukuj