fot. pixabay.com

KAS: Zatrzymano kolejnych członków grupy handlującej fikcyjnymi fakturami

W wyniku współpracy KAS i Komendy Wojewódzkiej Policji z Radomia zatrzymano kolejnych sześciu członków grupy handlującej fikcyjnymi fakturami. Straty Skarbu Państwa oszacowano na ok. 20 mln zł – poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa.

Jak podano, w wyniku prowadzonego przez funkcjonariuszy dolnośląskiej KAS i funkcjonariuszy policji z Radomia od 2017 r. śledztwa, które nadzorowała Prokuratura Regionalna we Wrocławiu, w 2019 r. zatrzymano 92 osoby i zabezpieczono mienie o wartości 12 mln zł.

W ostatnich dniach w związku ze sprawą zatrzymano kolejnych 6 osób i zabezpieczono mienie o wartości 1,5 mln zł – poinformowała rzecznik prasowy szefa KAS Anita Wielanek. Według niej od początku działań śledczych zabezpieczono mienie o wartości 23 mln zł.

Jak wyjaśniła, w wyniku współpracy KAS i Komendy Wojewódzkiej Policji z Radomia zatrzymano kolejnych sześciu członków grupy handlującej fikcyjnymi fakturami. Straty Skarbu Państwa oszacowano na ok. 20 mln zł.

Proceder udało się wykryć dzięki analizie danych z plików JPK_VAT. Sprawcy wykorzystywali numery NIP legalnie działających podmiotów i w oparciu o ich dane wystawiali fikcyjne faktury – poinformowała KAS.

Niemal wszyscy podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw i przestępstw skarbowych. Większość z nich złożyła już korekty deklaracji podatkowych i zapłaciła należny podatek – dodano.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl