fot. twitter.com/PKPIntercityPDP

PKP Intercity: Z soboty na niedzielę zmiana czasu – 15 pociągów stanie na godzinę

W najbliższy weekend w nocy z 30 na 31 października, w związku ze zmianą czasu na zimowy, 15 pociągów PKP Intercity zatrzyma się na godzinny postój na najbliższej stacji, aby dotrzeć do celu zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy – poinformował kolejowy przewoźnik.

PKP Intercity przypomina, że w nocy z soboty na niedzielę wskazówki zegara przestawimy z godziny 03.00 na 02.00.

„Pociągi PKP Intercity, podobnie jak w innych krajach Europy, będą mieć godzinny postój na najbliższej stacji, tak aby dotrzeć do celu zgodnie z aktualnym rozkładem jazdy” – napisano w komunikacie.

Przykładowo skład TLK Karpaty rel. Zakopane – Gdynia Główna będzie miał postój na stacji Piotrków Trybunalski od 02:42 czasu letniego, po czym wyjedzie w dalszą trasę o godzinie 02:52 czasu zimowego.

Jak informuje PKP Intercity, zmiana środkowoeuropejskiego czasu letniego na środkowoeuropejski czas zimowy odbywa się w ostatni weekend października w blisko 70 krajach na świecie.

Informacje na temat dokładnych godzin kursowania pociągów w nocy z 30 na 31 października tego roku można uzyskać m.in. poprzez infolinię pod numerem 703 200 200 oraz u drużyn konduktorskich, które będą obsługiwać pociągi kursujące w noc przejściową.

PAP

drukuj