Pociąg Innowacji zmierza na Impact‘18

Z Warszawy do Krakowa wyruszył dziś rano Pociąg Innowacji. Celem jego podróży jest Impact’18, czyli kongres dot. cyfrowej gospodarki.

W czasie podróży odbywają się otwarte wykłady, prezentacje polskich i izraelskich firm oraz indywidualne spotkania z liderami innowacji i start-upów. Jest to też okazja do wymiany doświadczeń, inspiracji i pozyskania know-how od ekspertów z Polski i Izraela.

Mamy na ten cel trzy specjalne wagony – mówiła wczoraj na konferencji prasowej minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

– To będzie 2h 40 min. intensywnych spotkań. (…) To dobry moment na nawiązanie współpracy, zwłaszcza że wszyscy uczestnicy podróży z Warszawy do Krakowa, pójdą prosto na dużą konferencję – na Impact. Spodziewamy się, że będą to tematy związane z cyberbezpieczeństwem, z  sektorem IT, ICT, z rozwiązaniami dla rynku finansowego. Ten pociąg będzie pełen niespodzianek – powiedziała Jadwiga Emilewicz.

W Kongresie Impact’18 weźmie udział premier Mateusz Morawiecki. Planowana jest jego obecność m.in. na uroczystości podpisania umowy pomiędzy Tauron Polska Energia a Polskim Funduszem Rozwoju ws. utworzenia funduszu CVC.

Impact‘18 będzie poświęcony przyszłości gospodarki opartej o rewolucję cyfrową. Organizatorzy spodziewają się 6 tysięcy gości, 250 mówców, w tym przedstawicieli rządu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl