fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe przekazało karetkę dla żołnierzy z Ukrainy

Ambulans z Krakowa trafił wczoraj do Lwowskiego Klinicznego Szpitala Państwowej Służby Granicznej Ukrainy. Stamtąd wraz z ukraińskimi lekarzami pojedzie na wschód, gdzie będzie służyć rannym ukraińskim wojskowym.

Krakowska placówka przekazała także cztery ambulanse do małopolskich szpitali.

Staramy się, aby mienie publiczne było wykorzystywane jak najlepiej, jeśli może nadal służyć pacjentom w inny sposób – mówiła Małgorzata Popławska, dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

– Postanowiliśmy przekazać cztery karetki do szpitali małopolskich i jedną dla kolegów do Lwowa. To są karetki, które zostały już wycofane z systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, natomiast mogą służyć jako karetki transportowe niespełniające wymogów dla państwowego ratownictwa – przynajmniej w naszym mniemaniu, jako że staramy się, by nasze karetki jeżdżące w systemie nie miały więcej niż 5 lat. Ta dodatkowo wyposażona jest jeszcze w defibrylator i respirator – wskazała Małgorzata Popławska.

Na Ukrainie brakuje tego typu sprzętów. Karetka z Krakowa będzie przeznaczona do przewożenia rannych żołnierzy z pola walki do szpitala.

Karetka przekazana Ukraińcom to kolejny dar krakowskiego pogotowia dla tamtejszej służby zdrowia. W 2015 r. placówce w Iwano-Frankowsku przekazano ambulans z pełnym wyposażeniem.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj