Protest taksówkarzy w Warszawie

W Warszawie protestują taksówkarzy. Kierowcy jeżdżą wolno i przepisowo. Chcą oni w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec nieuczciwej konkurencji ze strony firm przewozowych, które mimo braku licencji, wożą pasażerów.

Przedstawiliśmy rozwiązania, które skutecznie wyeliminują szarą strefę, jednak Sejm do tej pory nie pochylił się nad tym projektem – mówi Artur Oporski, z inicjatywy Porozumienie Taksówkarzy Polskich.

– To są dwie kartki papieru, które nie mają wpływu na finanse i budżet państwa oraz nie burzą schematu państwa tzn., że można by było przyjąć tę nowelizację naprawdę w ciągu kilku tygodni. Od pół roku nasza propozycja leży w Sejmie i nad nią niknie może się pochylić. Stąd ten wyraz niezadowolenia, nie mamy już innych narzędzi, którymi moglibyśmy pokazać swoje niezadowolenie. To jest protest warszawski, miasta nas wspierają. O godzinie dwunastej taksówkarze zatrąbią, będą mieli chorągiewki w różnych formach. W niektórych miejscach nawet staną pod urzędami miast. To jest sygnał, że popiera nas cała Polska. Będziemy do -póty walczyć do – póki nowelizacja nie zostanie poddana pod głosowanie – zaznacza Artur Oporski.

Protest ma się zakończyć po południu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl