Podwójny zamachu bombowym w stolicy Jemenu

Co najmniej 25 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w podwójnym zamachu bombowym na meczet w stolicy Jemenu, Sanie – poinformowały miejscowe służby medyczne.

Ataków dokonano w pierwszy dzień muzułmańskiego święta Id al-Adha, które jest najważniejszym świętem w islamie. Trwa od trzech do czterech dni. Obchodzone jest przez cały świat muzułmański.

Meczet, który był celem czwartkowego ataku, znajduje się niedaleko budynku akademii policyjnej. Świątynia była głównie miejscem modłów szyickich rebeliantów z ruchu Huti, którzy kontrolują stolicę Jemenu.

Świadkowie, na których powołuje się AFP, relacjonują, że pierwszy ładunek wybuchowy eksplodował wewnątrz meczetu. Poza tym w świątyni wysadził się w powietrze zamachowiec samobójca. Tymczasem agencja Reutera, również powołując się na świadków, podaje, że w meczecie dokonano dwóch samobójczych zamachów.

Czwartkowy atak to kolejny krwawy zamach w ostatnim czasie w jemeńskiej stolicy. Na początku września w podwójnym zamachu bombowym zginęło w Sanie ponad 30 osób. Do ataku przyznał się wtedy jemeński odłam Państwa Islamskiego (IS).

Do ataku doszło w dwa dni po tym jak do kraju powrócił z Arabii Saudyjskiej prezydent Abd ar-Rab Mansur Al-Hadi, którego ruch Huti próbował obalić.

                                                                                                           PAP/ RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl