Min. Adamczyk: Rząd wspiera dobre decyzje, które gwarantują rozwój gospodarczy

Możecie liczyć na to, że rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera dobre decyzje, gwarantujące rozwój gospodarczy. Interesuje nas współpraca z podmiotami, które liczą się w przestrzeni gospodarczej – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Minister uczestniczył we Wrocławiu na terenie Dolnośląskich Zakładów Usługowo – Produkcyjnych DOZAMEL Sp. z o. o. w otwarciu nowoczesnej hali produkcyjnej, która za 18 mln zł została wybudowana dla kluczowych klientów i partnerów tej państwowej spółki.

Minister Adamczyk podkreślił, że państwowe przedsiębiorstwo – jakim jest DOZAMEL – jest w stanie podjąć perspektywiczne, dobre decyzje, które owocują rozwojem.

Jesteście przedsiębiorstwem w 100 proc. kontrolowanym przez państwo i jesteście organizacją, która generuje duże zyski rok do roku. Zatrudniacie ponad 3 tys. pracowników” – mówił Andrzej Adamczyk.

Możecie liczyć na to, że rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera dobre decyzje, które gwarantują rozwój gospodarczy. Interesuje nas współpraca z podmiotami, które liczą się w przestrzeni gospodarczej” – podkreślił szef resortu infrastruktury i budownictwa.

Przypomniał, ze jeszcze kilka lat temu rząd brał pod uwagę prywatyzację i sprzedaż przedsiębiorstwa.

O tym nie można nie mówić, bo to stanowi pewne memento. My wzmacniamy i wspieramy dobre przedsięwzięcia. Nas interesuje rozwój gospodarczy” – powiedział minister budownictwa.

Przypomniał, że obok fabryk i hal produkcyjnych są budowane też drogi ekspresowe. Kilka godzin wcześniej Adamczyk otworzył odcinek S5 Łączący Dolny Śląsk z Wielkopolską.

Wybudowany z pieniędzy przedsiębiorstwa za 18 mln zł obiekt ma 4,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Sama hala produkcyjno-magazynowa ma 3,8 tys. mkw. I dzięki wyposażeniu w suwnice będzie mogła służyć firmie General Electric Power m.in. do budowy dużych silników elektrycznych. Inny kluczowy partner biznesowy firma Fortaco będzie wykonywać procesy obróbki skrawaniem oraz procesy spawalnicze elementów ciężkich maszyn górniczych i portowych, a także montaż teleskopowych przenośników taśmowych.

PAP/RIRM

drukuj