Wrocław: powstaje mural historyczny #PokoleniaNiepodległej

Mural historyczny #PokoleniaNiepodległej powstaje na budynku Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu. Uroczystą prezentację zaplanowano podczas Nocy Muzeów w następny weekend.

Rzeczniczka wrocławskiego oddziału IPN Barbara Misiewicz podkreśliła, że mural historyczny pod nazwą #PokoleniaNiepodległej upamiętnia najważniejsze dokonania Polaków w walce o niepodległość państwową i wolność obywateli.

„Mural ukazuje w sposób symboliczny nasze przejścia od roku 1918 do dnia dzisiejszego, w którym możemy cieszyć się niezależnością i osiągnięciami współczesności. Są na nim elementy wrocławskie, m.in. ruch Pomarańczowej Alternatywy czy Solidarność Walcząca” – powiedziała Barbara Misiewicz.

Na wielkim ściennym obrazie uwiecznieni zostaną przede wszystkim konkretni bohaterowie wydarzeń historycznych, ale też postacie symboliczne, jak np. ułan na koniu, żołnierze Polskiego Państwa Podziemnego, strajkujący robotnicy i ruch społeczny „Solidarność”.

Uroczyste odsłonięcie i prezentacja muralu obędzie się w Noc Muzeów 19 maja.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl