J. Mosiński o kolejnych zatrzymaniach ws. reprywatyzacji: Nasze działania przyczyniły się, że do tego doszło

Działania Komisji Weryfikacyjnej do spraw stołecznej reprywatyzacji przyczyniły się do zatrzymania trzech kolejnych osób – uważa poseł Jan Mosiński, członek komisji.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dziś byłą urzędnik Ministerstwa Sprawiedliwości Marzenę K., byłego dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej mec. Grzegorza M. i biznesmena Janusza P.

Chodzi o sprawę reprywatyzacji działki przy Pałacu Kultury i Nauki, dawnej ul. Chmielnej 70.

Myślę, że Komisja Weryfikacyjna, jeśli nie współpracuje ściśle z prokuraturą, to na pewno nasze działania przyczyniły się też do tego, że do tych zatrzymań doszło. Przypomnę, że akurat te trzy osoby, a więc pani Marzena K., najbogatsza urzędniczka w Polsce, jak ją określano, siostra Roberta N., wcześniej tymczasowo aresztowanego, pan Grzegorz M., dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej i Janusz P., to są osoby związane z reprywatyzacją działki przy ulicy Chmielnej 70 – powiedział pos. Jan Mosiński.

W sprawie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości zatrzymano już w sumie 21 osób. Trwa ok. 150 postępowań prokuratorskich; w kilku sprawach postawiono już zarzuty.

W najgłośniejszej tego typu sprawie – nieruchomości pod dawnym adresem Chmielna 70 w Warszawie – w areszcie przebywają podejrzani o korupcję i oszustwo przy tej reprywatyzacji mec. Robert N., b. urzędnik Ratusza Jakub R. oraz jego rodzice Wojciech R. i Alina D.

Ujawnienie w 2016 r. szczegółów sprawy tej działki, na której można zbudować wysokościowiec, zapoczątkowało wyjaśnianie afery reprywatyzacyjnej w stolicy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl