fot. pixabay.com

Ministerstwo Infrastruktury: Likwidujemy karty pojazdu i nalepki kontrolne

Karty pojazdu i nalepki kontrolne odchodzą w niepamięć. Od dziś zmieniają się przepisy. Organy kontroli ruchu drogowego zyskują dostęp do centralnej ewidencji pojazdów. Także każdy z nas, poprzez aplikację mPojazd, może sprawdzić historię pojazdu.

W ostatnim czasie tzw. pakiet deregulacyjny zniósł wymóg posiadania przy sobie prawa jazdy. Ponadto, od 31 stycznia kierowca ma prawo do zachowania dotychczasowego numeru rejestracyjnego nabytego pojazdu, co pozwala zaoszczędzić pieniądze.

„Zachowanie dotychczasowego numeru rejestracyjnego pojazdu jest możliwe, jeżeli był on zarejestrowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz ma czytelne, utrzymane w należytym stanie tablice zgodne z obowiązującym wzorem. Możliwość zachowania tablic rejestracyjnych nie dotyczy tzw. czarnych tablic rejestracyjnych oraz białych z flagą Polski” – wyjaśniło Ministerstwo Infrastruktury.

Zniesienie wymogu posiadania przy sobie prawa jazdy czy możliwość zachowania numeru rejestracyjnego pojazdu to nie jedyne ułatwienie. Dziś wchodzą w życie kolejne. [czytaj więcej]

Likwidujemy kartę pojazdu oraz nalepkę kontrolną – poinformował Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.

https://twitter.com/MI_GOV_PL/status/1565659372889464832

Pomysł pozytywnie odbije się na kieszeniach obywateli.

Koszty wyrobienia karty pojazdu czy nalepki kontrolnej to prawie 100 złotych. Kwota ta pozostanie w kieszeni właścicieli pojazdów i nie będzie ona wydatkowana w momencie rejestracji pojazdu – zwrócił uwagę wiceminister infrastruktury.

Trzeba pamiętać także o tym, że od 17 września kolejny raz zmieni się taryfikator mandatów. Pojawi się pojęcie recydywy. Jeśli w ciągu dwóch lat popełnimy wykroczenie z tej samej grupy, możemy zapłacić nawet dwukrotnie wyższy mandat.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl