fot. PAP/Wojtek Jargiło

Podpisano umowę o wykonanie ostatniego odcinka A2

Jest podpis pod umową na wykonanie projektu ostatnich 32 km autostrady A2. Chodzi o odcinek biegnący od Białej Podlaskiej do granicy państwa.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury. A2 to kluczowa autostrada, która skomunikuje wschodnie części naszego kraju.

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber przypomniał, że podpisane w ostatnich miesiącach umowy przewidują budowę ponad 100 km autostrady A2.

– W realizacji w tej chwili są odcinki między Mińskiem Mazowieckim a Białą Podlaską, a dzisiaj w ten etap wejdzie odcinek pomiędzy Białą Podlaską a granicą państwa. To naprawdę bardzo duże wydarzenie, ponieważ jeszcze kilka lat temu ktoś, kto pomyślał o tym, aby autostrada A2 służyła w całej długości, w całej swojej okazałości, mówił o tym jako o marzeniu, jako o czymś, co może nigdy nie nastąpić – podkreślał Rafał Weber.

32-kilometrowy odcinek A2 zostanie sfinansowany z Polskiego Ładu w ramach rządowego programu dróg krajowych, który opiewa na blisko 300 mld zł.

Jutro ruszy duży remont A2 w woj. łódzkim. Chodzi o 20-kilometrowy odcinek między węzłem Emilia a węzłem Zgierz. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

RIRM

drukuj