fot. twitter.com/GDDKiA_Krakow

Otwarcie nowego odcinka S7

Po południu, około godziny 16.00, pierwsi kierowcy przejadą nowym odcinkiem drogi ekspresowej S7. Oficjalnie otwarty zostanie nowy odcinek trasy między Miechowem a Moczydłem w Małopolsce.

Minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, podkreślił, że jest to droga 18- kilometrowa, która poprowadzi do granicy z województwem świętokrzyskim.

Pod koniec przyszłego roku pojedziemy z Krakowa do Warszawy ekspresówką. Będziemy cieszyli się bezpieczną drogą. Krakowianie, Małopolanie, a także warszawiacy spokojnie przejadą między Warszawą a Krakowem albo Krakowem a Warszawą również drogą o parametrach drogi autostradowej – powiedział Andrzej Adamczyk.

Obecnie droga ekspresowa S7 biegnie nieprzerwanie od Warszawy do granicy województw: świętokrzyskiego i małopolskiego.

Na północ od Krakowa do realizacji pozostanie jeszcze ponad 20 kilometrów trasy S7. To ponad 5 kilometrów między węzłami Miechów i Szczepanowice oraz 18 kilometrów od Widomej do krakowskiej Nowej Huty.

Pierwszy z tych fragmentów będzie gotowy w sierpniu, a drugi w listopadzie przyszłego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl