fot. PAP/Wojtek Jargiło

Inwestycje w modernizację dróg krajowych w Polsce

Obecnie w Polsce realizowanych jest 112 inwestycji na sieci dróg krajowych o łącznej długości przekraczającej 1400 km. Poinformował, o tym minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

Szef resortu wraz z premierem Mateuszem Morawieckim wizytowali wczoraj budowę drogi S19. Minister Andrzej Adamczyk podczas konferencji podkreślał, że inwestycje to napęd do rozwoju polskich przedsiębiorstw, a co za tym idzie, także krajowej gospodarki.

– Bardzo dużo dzieje się na polskich budowach dróg krajowych. Na ponad 2400 zadaniach drogowych samorządy gmin również realizują swoje przedsięwzięcia dzięki rządowemu funduszowi, który wspiera rozwój, przebudowę, modernizację – i to w istotnej części – dróg lokalnych czy powiatowych. To jest potężny potencjał, który był uśpiony w Polsce przez lata. Brakowało ludzi odważnych i z determinacją, którzy zdecydowaliby o tym, żeby uruchomić ten potencjał – powiedział Andrzej Adamczyk.

Jak zapewnił minister infrastruktury, do końca 2030 roku rząd chce zrealizować pełną sieć dróg szybkiego ruchu w Polsce, autostrad i dróg ekspresowych. Zaznaczył, że możliwości dla tych inwestycji daje finansowanie m.in. z rządowego programu budowy dróg oraz Polskiego Ładu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl