PAP/Radek Pietruszka

A. Adamczyk: Do końca 2025 roku 2,5 tys. km autostrad, do końca 2030 roku 6 tys. km dróg ekspresowych

Sieć autostradowa w Polsce zostanie ukończona do 2025 roku. Do końca 2030 roku powstanie natomiast 6 tys. km dróg ekspresowych. O tych planach mówił dzisiaj na antenie Radiowej Jedynki minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Jak zaznaczył, w przeciągu pięciu lat ma zostać ukończona budowa autostrad A1 i A2 oraz zmodernizowana autostrada A18. Minister Andrzej Adamczyk wskazywał jednak, że Polsce potrzeba bardziej budowy dróg ekspresowych.

Polityk wskazał, że obecnie w Polsce prowadzonych jest ponad 100 wielkich zadań drogowych. Inwestycje autostradowe – jak mówił minister Andrzej Adamczyk – zostaną ukończone na długości 2,5 tys. kilometrów.

– Mamy plan, aby zakończyć realizację inwestycji autostradowych na długości 2,5 tys. km autostrad. Polsce potrzebne są bardziej drogi ekspresowe. One jakością i technologią nie odbiegają od autostrad, są tak samo bezpieczne. Mają jednak nad autostradami przewagę – jest więcej węzłów komunikacyjnych. To wszystko zrealizujemy, jeśli chodzi o program autostradowy, do 2025 roku, a do końca 2030 roku 6 tys. km dróg ekspresowych – powiedział.

Inwestycje na drogach krajowych realizowane są obecnie zgodnie z Programem Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-23 z perspektywą do roku 2025.

W ubiegłym roku rząd przyjął uchwałę nowelizującą ten program. Na jej mocy nakłady na inwestycje w sieć dróg zostały zwiększone o 7 mld zł.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl